Ludzie przyjaźni naturze

Stypendia motywacyjne wręczone

Foto wiadomości 8

W dniu 3 sierpnia 2022 r. w Urzędzie Gminy Grajewo odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów motywacyjnych za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2021/2022.

 Uhonorowani zostali:
- Rafał Szmigiel - uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej w Wierzbowie,
- Karolina Chrzanowska - uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Danówku,
- Aleksandra Szymanowska - uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Danówku,
- Karolina Jankowska - uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Danówku,
- Filip Wawiórko - uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej w Danówku.

Wójt Stanisław Szleter w swoim przemówieniu podkreślił, że "młodych ludzi kształtuje rodzina i szkoła. Dlatego chcieliśmy, żeby na dzisiejszym spotkaniu byli zarówno rodzice jak i uczniowie. Gratuluję wszystkim stypendystom i wierzę, że znalezienie się w gronie najlepszych uczniów naszej gminy będzie motywacją do podejmowania kolejnych edukacyjnych wyzwań. Życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym, w kolejnym etapie edukacji w szkołach ponadpodstawowych. Otrzymane stypendium jest uhonorowaniem wytrwałej i systematycznej pracy oraz zdobycia wiedzy".
Stypendystom pogratulowali również Jarosław Gromadzki - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzbowie oraz Cezary Wądołkowski - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Danówku.

Uczniowie, którzy otrzymali stypendium spełnili wymagania określone w „Regulaminie przyznawania stypendiów za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe” stanowiącym załącznik do Uchwały Nr 207/XXXIII/21 Rady Gminy Grajewo z dnia 11 października 2021 r. w sprawie określenia szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendium za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe, tj. posiadali średnią ocen 4,75 i z co najmniej jednego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty uzyskali wynik równy lub większy niż 90%. Dyrektorzy szkół złożyli do Wójta Gminy Grajewo stosowne wnioski.

DATA PUBLIKACJI: 2022-08-03 10:34 | OPUBLIKOWAŁ: Jacek Szeszko
Drukuj
Gminne zawody sportowo-pożarnicze
cze 20, 2022
Czytaj więcej
Wnioski o wypłatę dodatku węglowego
sie 19, 2022
Czytaj więcej
Stypendia motywacyjne wręczone
sie 03, 2022
Czytaj więcej
Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków
cze 07, 2022
Czytaj więcej