Ludzie przyjaźni naturze

OSP Białaszewo uzyskało wsparcie w ramach programu Mały Strażak 2020

Ochotnicza Straż Pożarna w Białaszewie we współpracy z Wójtem Gminy Grajewo złożyła do Funduszu wniosek o dofinansowanie zadania pod nazwą „Podniesienie gotowości bojowej jednostki OSP KSRG Białaszewo poprzez doposażenie w ubrania specjalne i radiotelefony przenośne” w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (tzw. „Mały Strażak” edycja 2020).
Foto wiadomości 8

Wniosek został  pozytywnie zaakceptowany.

OSP Białaszewo podpisało stosowną umowę z Funduszem, która przewiduje wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 25.000 zł. Wkład własny OSP Białaszewo to kwota 6.250,00 zł - są to środki otrzymane jako darowizna od Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Zakup wyposażenia osobistego - ubrań specjalnych i sprzętu strażackiego - radiotelefonów przenośnych w bardzo znaczącym stopniu usprawni możliwości ratowniczo - gaśnicze jednostki OSP Białaszewo. Podniesie bezpieczeństwo strażaków podczas akcji oraz poprawi efektywność w zapobieganiu i gaszeniu pożarów. W 2020 r. OSP Białaszewo uczestniczyła w akcji gaszenia pożaru na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Białaszewie składa serdeczne podziękowanie:

- Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku za wsparcie finansowe,

- Gminie Grajewo za pomoc merytoryczną oraz wsparcie organizacyjne,

- Biebrzańskiemu Parkowi Narodowemu za wsparcie w postaci darowizny, które stworzyło możliwość ubiegania się o dofinansowanie.

 Zadanie pod nazwą „Podniesienie gotowości bojowej jednostki OSP KSRG Białaszewo poprzez doposażenie w ubrania specjalne i radiotelefony przenośne” zostało dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

DATA PUBLIKACJI: 2021-01-08 12:12 | OPUBLIKOWAŁ: Jacek Szeszko
Nowy wóz strażacki dla OSP Boczki - Świdrowo
paź 14, 2020
Czytaj więcej
II Ogłoszenie o przetargu
gru 22, 2020
Czytaj więcej
Dzień Edukacji Narodowej
paź 14, 2020
Czytaj więcej
Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż samochodu osobowego Fiat Panda
gru 16, 2020
Czytaj więcej