Ludzie przyjaźni naturze

"Jasełka w Szkole Podstawowej w Wierzbowie."

SP WIERZBOWO
Foto wiadomości 53

„Taka noc przypada tylko raz w roku 

Przynosi radość i niebiański pokój

Dzieciątko małe w żłóbku leży

Kto tylko może , do niego bieży.”

Jak wiadomo Święta  Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli  z niecierpliwością oczekują jego nadejścia . Niezwykły czas, piękne chwile – czas kiedy spędzamy głównie z rodziną, wśród najbliższych znajomych, przyjaciół. To właśnie spotkania tuż przed Świętami Bożego Narodzenia sprawiają, że zaczynamy odczuwać magię tych świąt.

Okres świąteczny skłania nas do refleksji nad własnym życiem. Zbliżające się święta, są znakomitą okazją, aby pojednać się z bliźnim, spędzić więcej czasu z rodziną i cieszyć się miłością innych. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka. Każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. Takie jest najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia. Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem mogli patrzeć w przyszłość. Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Niech nie gaśnie on nigdy w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi, wspaniałomyślnymi wobec innych. W każdej chwili bądźmy pomocni, gdy ktoś w pobliżu będzie potrzebował wsparcia. Jasełka od wieków wpisane są w polską tradycję oraz jak co roku wystawiane są w naszej szkole.

Zgromadzeni uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście mogli przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Uroku dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością, sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Występy były niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Wszystko  zakończono świątecznymi życzeniami 

 

„W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi

Niech wam jak najpiękniej w życiu się powodzi

Zaś w Nowym Roku o każdej godzinie

Niechaj nic co dobre Was  nie minie.”

 

DATA PUBLIKACJI: 2019-12-20 16:20 | OPUBLIKOWAŁ: Marzena Zyskowska - Perzanowska
Wyprawka dla grupy "Sówek" (dzieci 6-letnie)
lip 29, 2020
Czytaj więcej
Wyprawka dla grupy "Krasnali" (dzieci 4- i 5-letnie)
lip 29, 2020
Czytaj więcej
Wyprawka dla grupy "Biedronek" (dzieci 3- i 4-letnie)
lip 29, 2020
Czytaj więcej
Nauka zdalna w maju
maj 29, 2020
Czytaj więcej