Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: śr, 26 lutego 2020
Imieniny: Mirosława i Aleksandra
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Wierzbowo » Oddział przedszkolny

Smacznie, zdrowo, warzywnie i owocowo u "Krasnali" w Punkcie Przedszkolnym w Popowie

    Sezon na pyszne owoce i warzywa trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. My, Krasnale, wiemy już jak ważne są owoce i warzywa - nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim - zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też, jeden tydzień października poświęciliśmy na zrobienie pysznych warzywno-owocowych soków oraz zdrowej sałatki owocowej. Mieliśmy również okazję poznać owoce i warzywa za pomocą dotyku, węchu i smaku.

    Każde z nas przyniosło do sali warzywa i owoce: marchewki, jabłka, banany, winogrona, śliwki oraz kiwi. Wykonanie soków zaczęliśmy od umycia rączek. Następnie zapoznaliśmy się z urządzeniem do robienia soków - sokowirówką i utrwaliliśmy zasady bezpiecznego użytkowania. Wszyscy po kolei wyciskali swoje warzywa i owoce, aby powstały wspólne soki. Otrzymaliśmy 4 rodzaje soków: marchwiowy, jabłkowo-marchwiowy, jabłkowo-bananowo-winogronowy oraz jabłkowo-śliwkowy z dodatkiem kiwi. Po zakończonej pracy wszyscy przystąpiliśmy do degustacji naszych zdrowych napojów.

    Wykonanie sałatki owocowej rozpoczęliśmy od umycia owoców i naszych rąk. Później podwinęliśmy rękawki, wzięliśmy nożyk do rączki i.... przystąpiliśmy do krojenia owoców. W naszej sałatce królowały: jabłka, gruszki, banany, winogrona, kiwi, brzoskwinie, nektarynki oraz pomarańcze. Następnym etapem było mieszanie sałatki i w końcu... degustacja. Ach, cóż to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie. Nie wiemy tylko, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego, że sami ją przyrządziliśmy?

2019-10-04 16:22 Opublikował: Jolanta Tarnawa
Autor treści: Karolina Pieloch


Projekt i realizacja
Speed S.C.