Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: so, 19 października 2019
Imieniny: Piotra i Ziemowita
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Białaszewo

Spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem

SP Białaszewo

Naszą szkołę odwiedził Robert Gondek - podróżnik i fotograf, autor książki-albumu fotograficznego „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.  Nasz gość w niezwykle barwny sposób opowiadał o swojej pasji podróżowania,  odwiedzonych miejscach, napotkanych ludziach. W trakcie spotkania uczniowie przeżyli wirtualną podróż po Afryce. Zobaczyli przyrodę, zwierzęta i krajobrazy. Dowiedzieli się również, jak na co dzień żyje się w egzotycznych dla nas rejonach.
Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie za zorganizowanie spotkania.

Gondek Robert Urodzony w 1976 roku. Z wykształcenia ekonomista. Z zamiłowania podróżnik, fotograf i pasjonat Afryki. Prywatnie tata Mateusza. Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Od 2008 roku prowadzi projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Do września 2017 roku odwiedził 18 państw w Afryce. Za konsekwencję w realizacji projektu, w marcu 2017 roku otrzymał wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Festiwalu Kolosy w Gdyni. Organizuje profesjonalne pokazy podróżnicze w całej Polsce, za które otrzymywał nagrody podczas festiwali podróżniczych w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Pilotuje wyprawy do afrykańskich krajów. Teksty i zdjęcia publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM i All Inclusive.
W wolnych chwilach uczy się języka Suahili, biega, jeździ na rowerze. Prowadzi strony internetowe: www.szczytyafryki.pl i www.facebook.pl/SzczytyAfryki.

Źródło: https://sorus.pl/autor-ksiazki/gondek-robert/

 

 

2019-10-03 10:02 Opublikował: Katarzyna Grabowska


Projekt i realizacja
Speed S.C.