Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pt, 19 lipca 2019
Imieniny: Wincentego i Wodzisława
Strona główna » Aktualności

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Aktywizacja zawodowa uczestników projektu „Aktywni zawodowo w Gminie Grajewo”

Zadanie 2- Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy

 

        W ramach projektu „Aktywni zawodowo w Gminie Grajewo” rozpoczęły się warsztaty „Aktywnego poszukiwania pracy”. Warsztaty zostały podzielone na cztery bloki tematyczne:

  1. Umiejętności społecznych- zasady komunikacji interpersonalnej,
  2. Pisanie CV i listu motywującego,
  3. Rozmowy kwalifikacyjne,
  4. Aktywne metody poszukiwania pracy.

        Warsztaty adresowane są do wszystkich 30 uczestników projektu, których celem jest wzmocnienie nie tylko umiejętności poruszania się na rynku pracy, ale także wzmocnienie postaw społecznych, które będą wpływać na aktywność zawodową.

        Uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy, 10-osobowe, gdzie każda z grup będzie pracowała w  odrębnych świetlicach wiejskich; Rudzie, Białaszewie i Wierzbowie.

        Dnia 20 marca 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Białaszewie i Rudzie a także dnia 21 marca 2019  r. w świetlicy w Wierzbowie odbyły się warsztaty, dotyczące umiejętności społecznych- zasad komunikacji interpersonalnych. Celem zajęć była poprawa funkcjonowania w różnych sytuacjach społecznych i w relacjach z innymi ludźmi, dzięki którym uczestnicy nabyli umiejętności z zakresu: pracy w grupie; rozwiązywania konfliktów; uczenia się rozpoznawania emocji i potrzeb; słuchania innych ludzi, ale i zdolność do  zadawania pytań; poprawnej i  skutecznej komunikacji w relacjach interpersonalnych; wzmacnianie poczucia własnej wartości. W trakcie warsztatów uczestnicy mieli zapewniony ciepły obiad oraz przerwę kawową.

        Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, dobrą energię i aktywne udzielanie się w trakcie zajęć. Liczymy na kolejne, kreatywne spotkania warsztatowe o następnych blokach tematycznych przewidzianych w maju i czerwcu 2019 r.

 

Autor treści:

Kinga Makowska- pracownik socjalny

2019-04-01 09:58 Opublikował: Michał Mikołajski


Projekt i realizacja
Speed S.C.