Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pon, 17 czerwca 2019
Imieniny: Laury i Adolfa
Strona główna » Aktualności

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Konferencja w ramach programu „poMOC, a nie przeMOC”

 Komenda Powiatowa Policji w GrajewieGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w GrajewieWójt Gminy Grajewo

        Wójt Gminy Grajewo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Grajewie podejmują działania informacyjne przeciwko przemocy w rodzinie wobec osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych.

        W związku z powyższym, mając na uwadze interdyscyplinarne podejście do przedmiotowego zagrożenia w dniu 26 listopada 2018 r. o godz. 11:00  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Grajewo przy ul. Komunalnej  odbyła się konferencja w ramach programu „poMOC, a nie przeMOC”.  

        Pan Stanisław Szleter Wójt Gminy Grajewo powitał zaproszonych gości, następnie głos zabrał Pan Marek Polecki Komendant Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Konferencja była prowadzona zgodnie z przyjętym programem. Pani Bożena Perkowska - psycholog wprowadziła uczestników w temat środowiskowych uwarunkowań i zachowań przemocowych oraz roli rodziny w tym zakresie. Przemoc w rodzinie wobec seniorów przedstawiła Pani Bożenna Bagińska pielęgniarka środowiskowa. Po krótkiej przerwie i refleksji uczestników spotkania, Pani Sylwia Gosiewska i Pani Grażyna Rodzeń przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zapoznali  odbiorców o działaniach w perspektywie  pracy  policji i instytucji pomocowych oraz podmiotów realizujących ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Edyta Zalewska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie zaprezentowała Program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc.

        Organizując konferencję pragniemy zwrócić uwagę, iż zapobieganie przemocy w rodzinie wobec osób starszych jest szczególnie istotnym zagadnieniem w starzejącym społeczeństwie. Ochrona seniorów przed przemocą należy do Powszechnych Praw Człowieka. Sytuacja tych osób jest szczególnie trudna, bardzo często komplikuje ją zależność materialna, opiekuńcza, mieszkaniowa i emocjonalna.

        Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom zaproszonym za udział w konferencji, a w szczególności prelegentom, którzy zainteresowali tematem przemocy. Policji, instytucjom i jednostkom organizacyjnym Gminy Grajewo, za realizacje zadania wynikającego z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.  

        Program "poMOC, a nie przeMOC"  realizowany jest przy współpracy Wójt Gminy Grajewo - Komenda Powiatowa Policji w Grajewie - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie.

 

Weronika Szymanowska

kierownik Gminnego Ośrodka
Pomocy Społecznej w Grajewie

 

 logo programu

 

2018-11-29 10:51 Opublikował: Michał Mikołajski


Projekt i realizacja
Speed S.C.