Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: śr, 24 kwietnia 2019
Imieniny: Grzegorza i Aleksandra
Strona główna » Aktualności

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

CYFROWY SENIOR - zajęcia komputerowe dla seniorów z Gminy Grajewo

Lider projektu – Stowarzyszenie Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej oraz Partner projektu – Łomżyńska Rada FSNT NOT w Łomży we współpracy z Gminą Grajewo zrealizuje projekt pn. "Cyfrowy Senior" wśród 40 seniorów z terenu Gminy Grajewo.

Projekt pt. „Cyfrowy Senior” w Gminie Grajewo będzie realizowany w czterech 10 osobowych grupach szkoleniowych (Popowo, Wierzbowo, Białaszewo, Ruda). W gestii Wójta Gminy Grajewo było zaproszenie osób do udziału w projekcie oraz zapewnienie sal do prowadzenia szkoleń. Zajęcia szkoleniowe będą się odbywały w świetlicach wiejskich. Pierwsze spotkania organizacyjne już za nami. W spotkaniu uczestniczyli seniorzy, Pan Piotr Grabani dyrektor Łomżyńskiej Rady FSNT NOT oraz Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter.

Każda grupa uczestników projektu zostanie objęta wsparciem w postaci działań rozwojowych, tj. szkoleń (15 spotkań po 4 godz./grupę, w sumie 60 godz.) i animacji (3 spotkania po 4 godz./grupę, w sumie 12 godz.) dotyczących nabycia, utrwalenia, podniesienia kompetencji cyfrowych. Wszystko odbywać się będzie metodą projektową, bazującą na aktywności seniorów jako uczestników, poprzez wykorzystanie nowo nabytej wiedzy w praktyce i dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniami z innymi. Program szkoleń obejmuje m.in. obsługę poczty elektronicznej, umiejętności serfowania po internecie, korzystania z Fecebooka, Yoo Tuba oraz rozwijających się e-usług, w szczególności administracji publicznej oraz w bankach. Na zajęciach zapewniona będzie poczęstunek kawowy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z Gminy Grajewo (osoby powyżej 65 roku życia) do wzięcia udziału w zajęciach. W załączeniu przedstawiamy harmonogram zajęć w grudniu. Osoby zamieszkałe poza miejscowością, w której będą odbywały się zajęcia będą mogły otrzymać zwrot kosztów dojazdu.

Galeria

2018-11-26 13:02 Opublikował: Danuta Odolecka


Projekt i realizacja
Speed S.C.