Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: wt, 18 czerwca 2019
Imieniny: Marka i Elżbiety
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Wierzbowo

Szlachetna paczka

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji pomocy innym!!!
Wolontariat Szkoły Podstawowej w Wierzbowie już po raz trzeci przygotowuje „Szlachetną paczkę”. W tym roku pomagamy bardzo chorej, samotnej mamie (33 l.) i jej dzieciom, syn (7 lat), córka (10 lat).

Potrzeby rodziny są następujące:

I. ŻYWNOŚĆ TRWAŁA - Kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach, pasztet, herbata owocowa, słodkości dla dzieci

II. ŚRODKI CZYSTOŚCI - Proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło/ żel, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów

III. MATERIAŁY SZKOLNE - Zeszyty, farby, papier kolorowy, plecak, bloki, kleje, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik

IV. BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO AGD kuchenka gazowa z piekarnikiem na prąd, biurko, krzesło obrotowe

V. SZCZEGÓLNE UPOMINKI - Pani Kasia - tusz do drukarki hp 302i papier fotograficzny(chce wydrukować zdjęcia swoich dzieci, gdyż żadnego nie posiada) Iza - gitara klasyczna lub gra planszowa. Mateusz - gra minecraft na PC lub gra planszowa(Jenga)

VI. INNE POTRZEBY MATERIALNE - Pampersy dziecięce 6 Happy (ponieważ tylko one nie przeciekają jak Pani Kinga leży na brzuchu, a w takiej pozycji spędza praktycznie całą dobę), jeżeli byłaby możliwość to węgiel.

VII. NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY 1. pampersy - niestety te refundowane nie są przystosowane dla osób leżących na brzuchu, a te które są odpowiednie dla mnie są drogie 2. żywność 3. kuchenka gazowa - w starej działa tylko jeden palnik, a piekarnik przypala.

Pani Kinga (33 l.) samotnie wychowuje dwoje dzieci: Iza (10 l.)i Mateusz (7 l.) Pani Kinga dawniej mieszkała i pracowała w Warszawie. Tam wiodła dobre życie, Wyszła za mąż, rodziła dwoje dzieci. Po pewnym czasie jej małżeństwo przez zdradę męża i niezgodność charakterów uległo rozpadowi. Na chwilę obecną rodzinie jest bardzo ciężko. Pani Inga wraz z dziećmi ok. 7 lat temu przeprowadziła się do rodzinnej wsi, ponieważ zaczęła mieć problemy ze zdrowiem. Niestety choroba bardzo szybko postępuje. Na dzień dzisiejszy jest osobą leżącą (na wózku inwalidzkim w ciągu dnia wytrzymuje maksymalnie ok 1 godziny), nie korzysta z toalety samodzielnie. Jedyną pomocą są dla niej dzieci i opiekunka z ośrodka, która przychodzi 5 razy w tygodniu na 1 godzinę. Z racji wysokich kosztów, które rodzina ponosi na badania genetyczne, a także leki i pampersy brakuje im często na podstawowe potrzeby życiowe. Po odliczeniu kosztów utrzymania pozostaje im jedynie 36 zł na osobę. Pani Kinga z bólem w oczach i przez zaciśnięte zęby opowiadała o codziennej walce ze swoim ciałem. Kobieta bardzo cierpi. Jej radością i celem w życiu są dzieci. To dla nich nie poddaje się w walce z chorobą. Iza jest bardzo dzielna, mimo swoich 10 lat opowiada jak na co dzień pomaga mamie (pomaga w ubieraniu, przynosi jedzenie do łóżka, pomaga gotować). Mateusz chwali się, że to on sprząta w domu. Dzieci bardzo kochają swoją mamę i są dla niej tak jak ona dla nich dużym oparciem. Pani Kasia najbardziej potrzebuje pampersów ponieważ to one bardzo znacznie obciążają ich budżet (te refundowane przez NFZ nie są dostosowane dla osób leżących na brzuchu i przeciekają). Rodzina, też bardzo potrzebuje żywności i nowej kuchenki gazowej (najlepiej z elektrycznym piekarnikiem), ponieważ w starej działa tylko jeden palnik, a piekarnik przypala potrawy.

Rzeczy oraz środki pieniężne na zakup potrzebnych artykułów można dostarczać dla Pani Marty Wesołowskiej lub do sekretariatu szkoły do 5 grudnia 2018 r.

Szlachetna paczka
2018-11-23 14:51 Opublikował: Agnieszka Szeszko


Projekt i realizacja
Speed S.C.