Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: śr, 24 kwietnia 2019
Imieniny: Grzegorza i Aleksandra
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Wierzbowo » Oddział przedszkolny

Gdy październik ostro trzyma, zwykle potem.... pracowita zima!

Biedronki z Oddziału Przedszkolnego w Wierzbowie

Październik był bardzo pracowitym miesiącem u naszych małych Biedroneczek. Maluchy dużo mówiły o wodzie i jej krążeniu w przyrodzie. Nikogo nie zdziwiło, że chmury na niebie to malutkie kropelki wody, które wkrótce spadną na ziemię, a z ziemi z powrotem wrócą na niebo. No, może Pani była troszeczkę dziwiona... Ale dzieciaki sprawnie i umiejętnie wszystko wytłumaczyły! Zobrazowały deszcz na kartkach papieru za pomocą wyklejanek.

Następnie dzieciaki rozprawiały o szkle, piasku oraz mące. Używając tej ostatniej zrobiły swoje autorskie "wypieki" z masy solnej. Były rogale, bułeczki, bohenki chlebka, chałki... Rosną nam mali piekarze! Kiedy już wytwory maluchów odpowiednio stwardniały, zostały pomalowane na wymyślne kolory i wzory.

Nie można zapomnieć o wizycie przmiłych gości u naszych przedszkolaków. Goście przyjechali z Komendy Policji Powiatowej w Grajewie. Pouczyli Biedroneczki o bezpieczeństwie na drodze, porozmawiali o różnych sytuacjach z życia codziennego i dali wskazówki dzieciakom jak mają się zachować, kiedy nieznajomy będzie chciał wejść do ich domku, kiedy zobaczą nieznajomego sobie pieska i wielu wielu innych. Ale i tak największą atrakcję stanowiło obejrzenie z bliska radiowozu. Dzieciaki były przeszczęśliwe! Ciekawe, w ilu małych serduszkach wizyta policjantów rozpaliła chęć bycia policjantem w przyszłości...

2018-11-22 14:11 Opublikował: Jolanta Tarnawa
Autor treści: Katarzyna Rożyńska


Projekt i realizacja
Speed S.C.