Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: nie, 26 maja 2019
Imieniny: Filipa i Pauliny
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Białaszewo

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

w Szkole Podstawowej w Białaszewie

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, które zostało ustanowione dla upamiętnienia wyzwolenia się Polski spod trwających 123 lata zaborów. W tym roku przypada wyjątkowa, bo setna rocznica tego wydarzenia. Uczniowie naszej szkoły oraz dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego z dużym zaangażowaniem włączyli się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Dzieci przygotowywały kotyliony, flagi, przypomniały jakie są nasze barwy narodowe oraz hymn.  W klasach i na korytarzach powstały gazetki tematyczne. 7 listopada uczniowie wzięli udział w III Szkolnym Marszu Niepodległości: Białogrądy – Toki, a 8 listopada – w marszu ulicami Białaszewa. Uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym „Za co kocham Polskę?”. Opracowali „Alfabet młodego patrioty”, rozwiązali „100 zadań na 100-lecie odzyskanie niepodległości przez Polskę”.

Przyłączyliśmy się również do ponad 4,8 mln uczniów i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych i wzięliśmy udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy.

9 listopada odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy II i przedszkolaki przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze, który przygotowali pod kierunkiem p. Doroty Jankowskiej i p. Heleny Pachuckiej. Piękny występ dzieci w przystępny sposób przybliżył uczniom ważne wydarzenia historyczne.  Następnie wystąpili uczniowie klas IV-VIII, którzy pod kierunkiem p. Haliny Szklarzewskiej przygotowali koncert pieśni patriotycznych. Na akordeonie przygrywał naszym uczniom p. Wojciech Żabiński, za co serdecznie dziękujemy.

2018-11-09 12:24 Opublikował: Katarzyna Grabowska


Projekt i realizacja
Speed S.C.