Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pt, 19 lipca 2019
Imieniny: Wincentego i Wodzisława
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Białaszewo

"Szewc Kopytko i Kaczor Kwak"

SP Białaszewo

23 października przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 wybrali się do Grajewskiego Centrum Kultury na spektakl "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak", wystawiany przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży.

 

"Szewc Kopytko i Kaczor Kwak to historia napisana przez twórcę słynnego Koziołka Matołka, czyli Kornela Makuszyńskiego, którą na język teatru przełożył Jan Wilkowski. Inscenizacja łomżyńskiego teatru nadaje historii nowych kolorów i świeżości, nie tracąc przy tym nic z przesłania przyświecającego Makuszyńskiemu, jak i artystycznym ideom autorstwa Wilkowskiego.

Kopytko jest szewskim uczeniem i zarazem psotnym młodzieńcem pełnym życia. Gdy za swoje wybryki zostaje skarcony przez swego majstra, rzuca pracę i wyrusza w świat, szukając wesołych przygód i beztroskiego życia. W drodze spotyka Kaczora Kwaka, osobnika o podobnych cechach – lekkoducha i psotnika, szukającego w życiu tylko wesołych i przyjemnych wrażeń. Kopytko i Kwak potrafią zajść za skórę każdemu, kogo spotkają na drodze. Swoje niczym nieskrępowane zamiłowanie do psot i żartów potrafią jednak w końcu wykorzystać we właściwy sposób, ratując chorego Króla Powidło i zyskując sobie uznanie w oczach dworu i Królewny."

Źródło: http://teatrlomza.pl/repertuar/

Galeria

2018-10-25 13:06 Opublikował: Katarzyna Grabowska


Projekt i realizacja
Speed S.C.