Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pon, 15 lipca 2019
Imieniny: Henryka i Włodzimierza
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka w Rudzie

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Biblioteka w Rudzie po liftingu

W środę 16 maja 2018 r. miało miejsce spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie po modernizacji. W tym ważnym dla naszej biblioteki wydarzeniu uczestniczyło wielu zaproszonych gości, m.in Wójt i Radni Gminy Grajewo, Dyrektorzy Szkół, Dyrektor Przedszkola, Pani Skarbnik Gminy Grajewo, Główna księgowa Biblioteki, przedstawiciele Urzędu Gminy, oraz czytelnicy i przyjaciele biblioteki.

Wierszem Witolda Zechentera pt „Biblioteka” wprowadziła nas w uroczysty nastrój czytelniczka placówki Wiktoria Szumska. Po wystąpieniu Pana Wójta Gminy Grajewo Stanisława Szletera przedstawieniu zarysu historii biblioteki oraz prac wykonanych w ramach modernizacji pomieszczeń głos zabrała Dyrektor Biblioteki Renata Żebrowska.

Kulminacyjnym punktem spotkania był recital Pana Michała Sawickiego śpiewającego akordeonisty z Łomży.

Michał Sawicki prowadzi zajęcia umuzykalniające w przedszkolach w Łomży, współpracuje ze szkolnym zespołem muzycznym „Soli Deo” Katolickiego Gimnazjum i L.O. w Łomży. Współpracuje także z platformą edukacyjną eduskrypt.pl oraz Grupą Edukacyjną MAC S.A. Współtworzył projekt „P21 – Twórcze Przedszkole XXI wieku”.

Komponuje muzykę i piszę scenariusze przedstawień teatralnych dla dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych. Poszukuje atrakcyjnych i efektywnych metod pracy na lekcji, jest innowacyjnym i twórczym metodykiem. Realizuje się także jako koncertujący na terenie kraju  śpiewający akordeonista, wydał dwie płyty trzecia jest w przygotowaniu.

Po wysłuchaniu koncertu uczestnicy uroczystości zwiedzili zaadoptowanie i wyremontowane pomieszczenia.

Na zakończenie był poczęstunek dla wszystkich przybyłych na uroczystość.

Wszystkim przybyłym bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i miłe spędzenie razem czasu.

2018-05-17 10:30 Opublikował: Jacek Szeszko


Projekt i realizacja
Speed S.C.