Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: nie, 17 lutego 2019
Imieniny: Donata i Łukasza
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Wierzbowo

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

V PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH "TEATR DLA WSZYSTKICH"

Tradycją Szkoły Podstawowej w Wierzbowie jest organizowanie przeglądu teatrzyków szkolnych. W tym roku 10 kwietnia uczniowie trzech szkół gminy Grajewo zaprezentowali swój talent aktorski. Podczas „V Przeglądu Teatrzyków Szkolnych” mogliśmy zobaczyć trzy spektakle ukazujące różne mądrości czy rady. Całość oglądała publiczność zebrana w auli szkolnej oraz Komisja Konkursowa.

Artyści ze Szkoły Podstawowej w Białaszewie zaprezentowali widowisko słowno-muzyczne „Pewnego razu w lesie”. Gdzie leśne zwierzątka pouczały jak to należy dbać o przyrodę, kto im szkodzi oraz jak ludzie niszczą to co piękne.

Aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Danówku zaprezentowali spektakl „Król Ciapciak”. Ten wyjątkowy król, którego wszyscy nazywali Ciapciakiem i królem głuptaskiem rządził Ciapciakolandią nie potrafił czytać i nie wiedział co to jest książka. W ogóle się nie uczył i był bardzo leniwy. Po tym co mu się przydarzyło, zrozumiał jak ważna jest nauka w życiu każdego z nas.

Gospodarze uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wierzbowie zaprezentowali przedstawienie „Z bajką bezpieczniej” gdzie Dobra Wróżka przenosząc widzów w świat bohaterów różnych bajek pokazała jak bezpiecznie przejść przez życie i przestrzegać pewnych rad: nigdy nie otwierać drzwi nikomu obcemu, nie mówić obcym gdzie się mieszka, nie brać od obcego słodyczy itp.

Na zakończenie swój talent pokazała grupa taneczna dziewcząt z klasy V.

Wszystkie zespoły aktorskie zaprezentowały przedstawienia na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Po występie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Dodatkowo Komisja Konkursowa z każdej grupy aktorskiej nagrodziła kilku aktorów, a główną nagrodę za talent aktorski otrzymał uczeń ze szkoły Podstawowej w Danówku, który wcielił się w postać króla Ciapciaka. Po rozdaniu nagród wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów szkoły w Wierzbowie.

Wszystkim jeszcze raz gratulujemy!

2018-04-11 14:29 Opublikował: Agnieszka Szeszko
Autor treści: Marzena Zyskowska-Perzanowska


Projekt i realizacja
Speed S.C.