Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: śr, 27 marca 2019
Imieniny: Lidii i Ernesta
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Danówek

Konkurs Historyczny "Zamek rycerski"

w Szkole Podstawowej w Danówku

Punktualnie w południe dnia 26 marca b.r. w Szkole Podstawowej w Danówku odbyło się uroczyste podsumowanie I Konkursu Historycznego p.n.”Zamek rycerski”. W zmaganich wzięli udział uczniowie klasy czwartej. Zadaniem konkursowym było wykonanie w zespołach dwuosobowych lub indywidualnie, makiety zamku rycerskiego wzorowanego na polskich warowniach – głównie „orlich gniazd” z dużą dozą inwencji własnej uczniów.  Głównymi celami była nie tylko rywalizacja, lecz przede wszystkim „ożywienie” przeszłości przez poznanie konstrukcji, przeznaczenia poszczególnych budynków  oraz warunków życia w średniowiecznym zamku rycerskim. Niewątpliwie utrudnieniem dla wykonawców makiet był wymóg użycia materiałów odpadowych, a więc działanie proekologiczne.
    Piękne makiety zamków zostały zaprezentowane społeczności szkolnej „podstawówki” i gimnazjum, a następnie uczniowie, nauczciele i pracownicy obu szkół wzięli udział w głosowaniu: powszechnym, tajnym, bezpośrednim i równym. W ten sposób zrealizowany został również bardzo ważny aspekt życia społecznego – demokracja. Po przeliczeniu wszystkich ważnych głosów:
I miejsce zdobyły: Lena Malinowska i Aleksandra Szymanowska,
II miejsce: Filip Wawiórko,
III miejsce: Kacper Wójcicki i Cezary Lendo
w kategorii „eko” zwyiężyły bliźniaczki: Emila i Kamila Jankowskie.
    W obecności uczniów i nauczycieli, dyrektorzy: Jolanta Surażyńska i Henryk Chrzanowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Danówku Pani Katarzyna Gleba wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody ufundowane właśnie przez Radę Rodziców.
    Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!
Pomysłodawcą i opiekunem przedsięwzięcia był nauczyciel historii Lech Żabiński.

2018-03-27 23:37 Opublikował: Agnieszka Piwko
Autor treści: Lech Żabiński


Projekt i realizacja
Speed S.C.