Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: śr, 20 marca 2019
Imieniny: Eufemii i Klaudii
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Wierzbowo

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

WYJAZD DO SĄDU

W dniu 22.03.2018r. uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Wierzbowie udali się na spotkanie z panem prezesem Sądu Rejonowego w Grajewie. Uczestniczyli w pogadance o roli, znaczeniu oraz pracy sądu jako instytucji organu władzy sądowniczej, której twórcami byli starożytni Rzymianie.

Ponadto uczniowie uczestniczyli w prawdziwej rozprawie sądowej, widzieli jak funkcjonuje II Wydział Karny oraz mogli zobaczyć pracę sędziego, prokuratora oraz adwokata. Zapewne wszyscy wyciągnęli wnioski z rozprawy, iż nie warto łamać przepisów prawa drogowego i prowadzić pojazdów w stanie nietrzeźwym.

Później wszyscy udali się do Grajewskiej Izby Historycznej, gdzie zapoznali się z historią Grajewa i okolic. Uczniowie poznali też historię i dzieje 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie oraz liczne eksponaty historyczne. Najbardziej uczniom, a szczególnie chłopcom podobały się militaria wojenne w starej zbrojowni. Była to niewątpliwie wspaniała "żywa" lekcja historii. Uwieńczeniem wycieczki była degustacja pizzy i lodów.

Galeria

2018-03-23 10:25 Opublikował: Agnieszka Szeszko
Autor treści: Dorota Deroń


Projekt i realizacja
Speed S.C.