Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: cz, 17 stycznia 2019
Imieniny: Antoniego i Rościsława
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Wierzbowo

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

WIERZBOWO NA MIARĘ!

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Wierzbowie przystąpili do VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Projekt z klasą”. Podejmując się tego trudnego zadania w zespole, połączyli siły i dziedziny na co dzień dość odległe – nauki ścisłe oraz humanistyczne (szczególnie język polski!). W związku z powyższym, w ramach edukacyjnego projektu „WAŻNE, WAŻNIEJSZE I NAJWAŻNIEJSZE” zaplanowali, zarówno przeprowadzenie szczegółowych pomiarów fizycznych, jak i wywiadów z najstarszymi mieszkańcami regionu na temat dawnych przyrządów pomiarowych. Na uwagę zasługuje fakt, iż edukacja przyrodnicza przeplata się w tym projekcie z edukacją regionalną, społeczną a nawet prozdrowotną, tworząc spójną całość.

Julita Olszewska, Żaklina Sokołowska, Karolina Wiśniewska, Weronika Szmigiel, Kamil Łoszewski, Damian Wojsław, Alicja Krukowska, Natalia Magiera – to grupa uczniów, którzy z hasłem „Mierzymy wysoko!” zaangażowali do współpracy kolegów, nauczycieli oraz mieszkańców powiatu grajewskiego. Jednym z efektów tych działań jest powstanie zespołu redakcyjnego, który za zgodą Pani Dyrektor Jolanty Samaszko zajmie się wkrótce publikacją czasopisma szkolnego pod takim samym, jak projekt konkursowy, tytułem. Redaktorem naczelnym powstającej gazety została Karolina Wiśniewska, a zastępcą – Bartosz Dzieżyc. Uczniowie szkoły podstawowej mogą liczyć również na pomoc i merytoryczne wsparcie starszych kolegów w ramach współpracy z Klubem Naukowym WIP (Wiedza Innowacja Postęp) – zeszłorocznym beneficjentem grantu przyznanego przez Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów z Białegostoku.

Za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych Szkoła Podstawowa w Wierzbowie otrzymała certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2018”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Koordynatorzy projektu:

Beata Strzałkowska i Jolanta Krzynówek

2018-03-14 08:09 Opublikował: Agnieszka Szeszko
Autor treści: Beata Strzałkowska


Projekt i realizacja
Speed S.C.