Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: wt, 18 grudnia 2018
Imieniny: Gracjana i Bogusława
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Wierzbowo

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

3 listopada br. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych na całym kontynencie są organizowane różnorodne wydarzenia. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali spotkanie edukacyjno-rozrywkowe oraz degustację przysmaków charakterystycznych dla wybranych krajów. Zaprezentowany program artystyczny ukazał wszystkim uczniom, jak trudno jest podróżować po świecie, zawierać nowe znajomości, mieszkać w innym kraju nie znając języków.

W drugiej części spotkania przedstawiono kulturę, tradycje i obyczaje wybranych krajów: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii oraz Włoch. Na koniec przeprowadzono quiz dotyczący wiedzy o krajach europejskich, w którym uczniowie bardzo chętnie wzięli udział i wykazali się dużą wiedzą.

Dziękujemy wszystkim gościom za udział w obchodach, a uczniom naszej szkoły dziękujemy za ogromne zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

Nauczycielki języka angielskiego: Elwira Mikulska, Marta Wesołowska.

2017-11-06 09:31 Opublikował: Agnieszka Szeszko
Autor treści: Elwira Mikulska


Projekt i realizacja
Speed S.C.