Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: wt, 18 czerwca 2019
Imieniny: Marka i Elżbiety
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka w Rudzie

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Wspomnień czas "Lato z Biblioteką i bez narkotyków"

Wspomnień czas "Lato z Biblioteką i bez narkotyków"

Oj, działo się działo w Gminnej Bibliotece w Rudzie

Przez 2 tygodnie grupa 34 osób spędzała wolny czas na zorganizowanych zajęciach z biblioteką,  podczas których promowaliśmy m.in. zdrowy styl życia w ramach akcji „ Stop nałogom poprzez sport, książkę  i różne formy zabawy ”. Hasłem naszych zajęć było : ,,Stop uzależnieniu – umiem bawić się bez narkotyków i używek”. Akcja miała na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw związanych z sięganiem po narkotyki lub dopalacze.

Dzieci poznały alternatywny sposób na spędzanie wolnego czasu nie tylko przed komputerem ale także w formie różnorodnych zajęć sportowych, zwłaszcza nauki pływania.  Zajęcia na basenie prowadzone były pod czujnym okiem Instruktora pływania Pana Piotra Mieczkowskiego.

Podczas naszych spotkań odbywały się pogadanki, dyskusje na temat uzależnień i co warto zrobić, aby przeciwstawić się uzależnieniom.

Rozgrywki sportowe odbywały się też pod opieką Pana Jacka Szeszko i Pana Marcina Karwowskiego. A fantazji do zabawy na świeżym powietrzu by bawić się na całego nie zabrakło ani prowadzącym ani dzieciom. Drobne nagrody oraz wspólne ognisko było ukoronowaniem zabaw.

Poznawaliśmy las razem z Panią Justyną Milewską z Nadleśnictwa Rajgród, dzień ten obfitował w wiele zabaw i gier związanych z przyrodą, były nagrody a zakończyliśmy go wspólnym ogniskiem.

Próbowaliśmy zachować uroki lata, poprzez wykonanie papierowych kwiatów.

Wspólnie przygotowywaliśmy posiłki z przyniesionych przez dzieci produktów z domów. Były robione samodzielnie przez dzieci pyszne kanapki z warzywami, gofry, muffinki i tortille.

Odbył się konkurs ekologiczny z  nagrodami  ufundowanymi przez Gminę Grajewo przekazanymi przez  Iwonę Kaczyńską - Zastępcę kierownika Referatu Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego,   koordynatora gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Grajewo.

Kalambury, zabawy manualne, zagadki, w wolnej chwili czas na przejrzenie książki towarzyszyły nam każdego dnia zajęć.

Zajęcia plastyczne nawiązywały do tematu stop uzależnieniom i stop narkotykom.

Zwieńczeniem zajęć były zabawy na urządzeniach pneumatycznych i poczęstunek dla wszystkich przygotowany przez rodziców.

Patronat nad zajęciami objął Pan Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter.

Uczestnikom spotkań uświadomiliśmy że biblioteka to nie tylko miejsce gdzie można wypożyczyć książki ale i spotkać swoich rówieśników i interesująco spędzić wolny czas.

Zajęcia mogły odbyć się dzięki przychylności władz Samorządowych a w szczególności Pana Wójta Gminy Grajewo Stanisława Szletera. Dziękujemy również Panu Posłowi na Sejm RP Mieczysławowi Kazimierzowi Baszko z PSL za przekazanie dzieciom przyborów szkolnych poprzez asystenta Pana Michała Zarzeckiego. Dziękujemy  wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wielki wkład pracy, aby zajęcia odbywały się w tak atrakcyjnej  formie oraz naszej wolontariuszce Wiktorii Szumskiej za pomoc przy różnego rodzaju zabawach.

2017-09-04 09:06 Opublikował: Renata Żebrowska


Projekt i realizacja
Speed S.C.