Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: wt, 17 lipca 2018
Imieniny: Bogdana i Aleksego
Strona główna » Aktualności

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Fotorelacja z Dożynek Gminno-Parafialnych

W niedzielę 20 sierpnia na terenie Szkoły Podstawowej w Białaszewie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. BM Stanisława w Białaszewie. Delegacje z poszczególnych miejscowości zaniosły pod ołtarz owoce własnoręcznej pracy - wieńce dożynkowe. Po mszy świętej wieńce zostały przeniesione na salę sportową SP w Białaszewie. Wieńce wykonane zostały przez mieszkańców sołectwa: Białaszewo, Białogrądy, Boczki-Świdrowo, Ciemnoszyje, Kapice, Kurejewka, Łękowo, Popowo, Sojczyn Borowy, Wierzbowo, Wojewodzin.

Na sali gimnastycznej szkoły rozstawione zostały namioty w których  niektóre z miejscowości miały możliwość pochwalenia się własną pracą poprzez stoiska. Na każdym z nich dla zgromadzonych gości przygotowane zostały różnego rodzaju dania i przysmaki staropolskie oraz produkty rękodzielnicze. Każdy odwiedzający miał możliwość degustacji dań przygotowanych przez mieszkańców danego sołectwa. Swoje stoiska przygotowały miejscowości:  Białaszewo, Białogrądy, Boczki-Świdrowo, Ciemnoszyje, Kapice, Kurejewka, Popowo, Przechody, Ruda, Sojczyn Borowy, Szymany, Wierzbowo, Wojewodzin. Wszystkie przygotowane stoiska wyglądały smacznie i kolorowo.

Jednocześnie podczas Dożynek Gminno-Parafialnych odbył się Turniej Sołectw oraz Piknik Ekologiczny. W Turnieju Sołectw brało udział 11 drużyn. Mimo złej pogody każdy z uczestników wykonywał konkurencje z wielkim zaangażowaniem i starannością. Po zakończeniu wszystkich konkurencji Pan Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter ogłosił wyniki, które wyglądały następująco:

  • Miejsce 1 – drużyna z Przechód;
  • Miejsce 2 – drużyna z Sojczyna;
  • Miejsce 3 – drużyna z Popowa;
  • Miejsce 4 – drużyna z Łosewa;
  • Miejsce 5 – drużyna z Wojewodzina;
  • Miejsce 6 – drużyna z Białaszewa;
  • Miejsce 7 – drużyna z Białogrąd, Rudy oraz Ciemnoszyj;
  • Miejsce 10 – drużyna z Wierzbowa;
  • Miejsce 11 – drużyna z Kapic.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki. Główną Nagrodą w turnieju za I miejsce był czek o wartości 3 000 zł, za II miejsce czek o wartości 2 000 zł, za III miejsce czek o wartości 1 000 zł. Drużyny, które zajęły pierwsze 3 miejsca otrzymały również pamiątkowe puchary.

W ramach pikniku ekologicznego dla najmłodszych przygotowane zostało wiele atrakcji, gier i zabaw związanych z ekologią i ochroną środowiska.

Impreza zakończyła się dyskoteką przy muzyce DJ’a, która trwała do godziny 23:00.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej imprezy, w szczególności sołectwom biorącym udział w dożynkach oraz pracownikom świetlic.

2017-08-21 14:19 Opublikował: Danuta Odolecka
Autor treści: Danuta Odolecka