Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pon, 16 lipca 2018
Imieniny: Marii i Benedykta
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Wierzbowo

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Wycieczka Zakopane-Słowacja

W dniach 31.05-02.06.2017 uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Wierzbowie wzięli udział w wycieczce szkolnej do Zakopanego oraz na Słowację. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili m.in. Ojcowski Park Narodowy, położony tuż pod Krakowem, a w nim Zamek na Pieskowej Skale oraz Maczugę Herkulesa.

Kolejny dzień był również pełen atrakcji. Uczestnicy wycieczki pojechali na Słowację, aby tam móc wspiąć się do Jaskini Bielańskiej, w której mnóstwo było przepięknych naciekowych wodospadów, niewielkich jeziorek, stalagmitów oraz innych interesujących form zdobiących jaskinię. Następnie wszyscy udali się na spacer w głąb doliny, w której można było podziwiać niezwykłe górskie wodospady, przepiękną faunę i florę Tatr. Wieczór umiliło spotkanie z góralami – ich obyczajami i tradycją. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali tradycyjnych góralskich pieśni, opowieści oraz tajemniczych legend.

Trzeci dzień poświęcony był zabytkom oraz innym interesującym miejscom w Zakopanem, takim jak: sławne Krupówki, Gubałówka z rozpościerającym się przepięknym krajobrazem, z której uczniowie podziwiali panoramę Tatr. Następnie wszyscy przeszli na Kasprowy Wierch, skąd zjechali wyciągiem krzesełkowym.

Wycieczka była bardzo udana, miło spędziliśmy czas, a wspólnie spędzone chwile jeszcze na długo pozostaną w naszej pamięci.

2017-06-08 14:04 Opublikował: Agnieszka Szeszko
Autor treści: Elwira Mikulska