Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: wt, 18 czerwca 2019
Imieniny: Marka i Elżbiety
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka w Rudzie

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Ferie z Gminną Biblioteką w Rudzie

Niestety... ferie dobiegły końca. Warto jednak powspominać czas, jaki spędziła spora gromadka dzieci

Ferie z Gminną Biblioteką w Rudzie

Już od pierwszych chwil zimowego wypoczynku było  wiele emocji począwszy od spisania kontraktu przez wszystkich uczestników i podpisania go, a później to samo szaleństwo.

Dzieci w trakcie zajęć zdobywały sprawność: sportowca, kuchcika, łyżwiarza i pływaka.

W trakcie zdobywania sprawności sportowca dzieci miały zorganizowane konkursy ruchowe, zabawy z tunelami, odgadywanie kalambur, itp.

W trakcie zdobywania  sprawności kuchcika  dzieci w dwóch grupach robiły frytki i gofry. Pomocna przy tym była książka kucharska  i opiekunowie, którzy nad wszystkim czuwali. Po zrobieniu dań obie grupy nawzajem  częstowały się i ze smakiem wszystko zjadły.

Kolejna sprawność pływaka była zdobywana  przez cztery zajęcia po dwie godziny na Pływalni Miejskiej w Grajewie. Dzieci przyswajały podstawy  pływania pod czujny okiem instruktora  Pana Piotra Mieczkowskiego.

Sprawność łyżwiarza to wyjazd na lodowisko w Grajewie i wielkie wyzwanie dla sporej grupki dzieci, które po raz pierwszy próbowały swoich  sił na łyżwach. Po lodowisku  w pełni zasłużona  czekała na  nich pizza.

Kolejną atrakcją był dzień na zabawkach pneumatycznych, które dzięki uprzejmości Dyrektora Pana Henryka Chrzanowskiego zostały rozstawione  na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Rudzie. Dzieci miały okazję wyskakać się na „dmuchańcach”, a w międzyczasie mogły delektować się watą cukrową.

Gościliśmy również u siebie  specjalnych gości. Przedstawicieli  grajewskiej policji  którzy przeprowadzili  z dziećmi  pogadankę o bezpiecznym „surfowaniu” w Internecie i cyberprzemocy, natomiast  pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Grajewie omówił  podstawowe zasady higieny i zdrowego trybu życia.

Ostatni dzień ferii to bal karnawałowy z poczęstunkiem i nagrodami. Wszyscy przebrali się za swoje ulubione postaci z bajek i pod przewodnictwem  wolontariuszek z biblioteki Zuzi i Wiktorii przeprowadzone były zabawy i gry oraz tańce i śpiewy.

 Na zakończenie wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i nagrody  w postaci książek

2017-02-05 18:02 Opublikował: Renata Żebrowska


Projekt i realizacja
Speed S.C.