Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: cz, 24 maja 2018
Imieniny: Joanny i Zuzanny
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka Ruda

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Spotkanie autorskie z panią Moniką Kowaleczko - Szumowską w Rudzie.

30.11.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie odbyło się spotkanie autorskie, którego gościem była pani Monika Kowaleczko - Szumowska- autorka i tłumaczka książek dla dzieci i młodzieży.

Tłumaczy też książki popularno - naukowe dla dorosłych, a także współpracuje z Muzeum Powstania Warszawskiego, gromadzi materiały, współtworzy wystawy. Pani Monika studiowała archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i język angielski na Uniwersytecie Stanu Illinois w USA. Spotkanie odbyło się w ramach Programu  Dyskusyjnego Klubu Książki w którym uczestniczy Gminna Biblioteka, a koordynuje Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego.

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Rudzie, wzięły w nim udział dzieci z klas IV- VI. Głównym tematem była książka autorki pt. „Fajna Ferajna” o dzieciach biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Książka zawiera ich wzruszające, barwne i niepozbawione humoru wspomnienia. Niektórzy z tych Powstańców żyją i mogliśmy zobaczyć ich w filmie „Fajna Ferajna. Powstanie oczyma dzieci” na podstawie książki pani Moniki, za który  twórcy otrzymali Brązową Szablę - Nagrodę Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych. Po projekcji młodzi czytelnicy mogli zadawać pisarce pytania, które niekoniecznie dotyczyły jej twórczości. Na koniec można było kupić książkę i „zdobyć” autograf autorki.

Spotkanie odbyło się w ramach Programu  Dyskusyjnego Klubu Książki w którym uczestniczy Gminna Biblioteka, a koordynuje Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego.

 

2016-12-01 12:07 Opublikował: Renata Żebrowska