Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pon, 18 czerwca 2018
Imieniny: Marka i Elżbiety
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka Ruda

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

25.11.2015 światowe Urodziny Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś.

Garść misiowych faktów

 Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w gazecie "The Washington Post" i dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, imigranta z Rosji, stała się inspiracją do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy, za specjalnym pozwoleniem prezydenta.
W dniu 25.11.2015r w Szkole Podstawowej w Rudzie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia po raz pierwszy  gminny. W uroczystościach brały udział dzieci ze Szkół Podstawowych i Przedszkoli  z Białaszewa , Wierzbowa i Rudy . Wszystkich uczestników  powitał Pan Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter. Gościem specjalnym był Pluszowy Miś, który zapoznał dzieci ze swoją historią . Po czym rozpoczęły się wspólne zabawy i konkursy  zwieńczone nagrodami. Również Miś otrzymał prezent od dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierzbowie- samodzielnie zrobioną książkę, dzieci z przedszkola w Rudzie zaśpiewały fantastyczną piosenkę o misiu, a dzieci ze Szkoły w Białaszewie złożyły piękne życzenia.

Wspólne świętowanie zakończyło się tortem i odśpiewaniem „Sto lat” dla Misia.

Organizatorami uroczystości byli Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter, Szkoła Podstawowa w Rudzie na czele z Dyrektorem Henrykiem Chrzanowskim i Panią Małgorzatą Żabińską, oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rudzie.

2015-11-27 10:23 Opublikował: Renata Żebrowska