Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pon, 18 czerwca 2018
Imieniny: Marka i Elżbiety
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka Ruda

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie 27 października w Gimnazjum w Danówku odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią.

Nasz gość rozpoczął spotkanie od opowiedzenia o Afryce, o Fundacjach Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka, wspierających dom dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie  wiejski szpitala i ośrodek dożywiania dzieci z chorobą głodową w Kongo. Fundacje te  kupują sprzęt medyczny, leki ,żywność … dla najbardziej potrzebujących. Działania Fundacji wspiera  m. innymi papież Franciszek, który zakupił sprzęt medyczny i łóżka dla chorych. My również możemy  włączyć się w pomoc potrzebującym  dzieląc się ułamkiem tego co mamy. Należy to robić regularnie i z uśmiechem.
Szymon Hołownia jest autorem wielu książek. Ostatnią  wydaną w 2015r jest książka pt.” Jak robić dobrze”, którą można było zakupić po spotkaniu. Podaje w niej Pan Szymon autorski przepis jak przyrządzić dobro. To Jego pierwsza książka o Afryce, o miejscu, w którym Boga spotyka się w potrzebującym człowieku.
Było wiele pytań od młodzieży, jedno z nich brzmiało dlaczego pomaga Pan w Afryce, a nie w Polsce? Pan Szymon zaskoczył wszystkich stwierdzeniem, że Polska jest na 24 miejscu wśród  najbogatszych krajów świata, w Zambii za 1,25 dolara żyje 75% ludności , w Polsce 0,1%.
Było to niezapomniane spotkanie z człowiekiem, który nie tylko mówi jak pomagać innym ale sam to robi. Dziękujemy Panie Szymonie za niosące nadzieje spotkanie, że dobro jest w nas tylko musimy nauczyć się je dostrzegać, a kiedy już dostrzeżemy, dobrze  wykorzystać .
 

2015-10-27 15:52 Opublikował: Renata Żebrowska