Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pon, 18 czerwca 2018
Imieniny: Marka i Elżbiety
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka Ruda

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Andrzej Marek Grabowski – Wyjątkowy gość w Szkole Podstawowej w Rudzie

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą  w Rudzie odwiedził dzieci  ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Pan Andrzej Marek Grabowski autor  książek dla dzieci (m.in:  Instrukcja obsługi pieska Jacósia, Zając Poziomka, Pirat Jędruś, Kulfon co z ciebie wyrośnie?, Wojna na pięknym brzegu).

 Pan Andrzej przywitał się z dziećmi przybijając „piątkę”, „żółwika”, „beczkę” itp.Potem, w sposób barwny i wesoły opowiadał o historiach, które pojawiają się w jego książkach. Rozpoczął od „Instrukcji obsługi Pieska Jacósia”, którą zadedykował miłośnikom psów.  Odczytał fragment tej książki, zachęcając do przeczytania całej historii.

Usłyszeliśmy także opowieść o książce „Wojna na Pięknym Brzegu”   opartą na wspomnieniach z wojny i okupacji dziesięcioletniej  Krysi, mamy Pana Andrzeja.

   Prezentując książkę „Kulfon co z ciebie wyrośnie?!” z przebojami Profesora Ciekawskiego, pan Grabowski opowiedział o swojej współpracy z Telewizją Polską. Dla niej stworzył ponad tysiąc programów dla dzieci, takich jak: Tik- Tak, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchcia i Budzik. Opowiadał, jak nagrywa się programy telewizyjne, wykonując z dziećmi ćwiczenia na dykcję.

W trakcie spotkania okazało się, że nasz gość nie przyjechał sam. Otóż w magicznej  wielkiej kolorowej walizce ukryli się bohaterowie z programów telewizyjnych dla dzieci, w których pan Andrzej brał udział. Był to kot Budzik, jego sąsiedzi - potwory Bezkajku i Szefuncio, Kulfon i Zając Poziomka. Autor fachowo nazywał je (pacynka, kukiełka, jawajka), objaśniając zasady ich ożywiania. Przy okazji prezentacji kukiełek , dzieci mogły wykazać się aktorskimi umiejętnościami.

Na zakończenie pan Andrzej pośpiesznie „zdjął czar ze swojej magicznej walizki”, która znowu stała się czarna i całkiem zwyczajna, starannie ułożył w niej lalki.

 Pozostał jeszcze tylko chwilę, by złożyć  autografy na zakupionych  przez czytelników książkach, zrobić grupowe zdjęcie i pojechał  na następne spotkanie.

Wspaniałe spotkanie, które pozostawiło na czytelnikach niezapomniane wrażenie. Dziękujemy Panie Andrzeju.

2015-10-26 10:12 Opublikował: Renata Żebrowska