Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pon, 18 czerwca 2018
Imieniny: Marka i Elżbiety
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka Ruda

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudzie

Po raz kolejny Gminna Biblioteka w Rudzie wraz z dziećmi z klas 0-III zorganizowała urodziny dla Pluszowego Misia, ponieważ 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci Pluszowy Miś.

Troszkę misiowych faktów.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznice powstania maskotki 2002r. A cała historia pluszowego misia rozpoczęła się  w 1902r w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wtedy to prezydent Theodore Roosvelt wybrał się ze swoimi przyjaciółmi na polowanie. W trakcie polowania została ustrzelona niedźwiedzica. Okazało się , ze w gawrze pozostał mały miś, którego myśliwi też chcieli zabić. Sprzeciwił się temu prezydent Rossevelt i w ten sposób uratował życie małego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman dziennikarz  waszyngtońskiej gazety, który opisał tę  historię w gazecie. Przeczytał o tym Moriris Michton, właściciel sklepu z zabawkami, który wpadł na pomysł, żeby wykonać kilka zabawek przedstawiających misie.. Zwrócił się do prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia –Teddy. Pan prezydent zgodził się i pod takim imieniem znają dzieci misia na całym świecie.

Dzieci ze szkoły podstawowej w Rudzie uczestniczyły w zabawach związanych z urodzinami pluszowego misia. Były wspaniałe występy słowno-muzyczne przygotowane przez kazdą z klas pod kierunkiem wychowawczyń  oraz wiele  konkursów i zabaw. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za wcześniej wykonane prace plastyczne „Portret mojego misia”.

Nagrody otrzymali:

Z Oddziału Zerowego

Gordon Dawid

Ksepko Dawid

Linkowski Jakub

Zwolińska Lena

Klasa I

Jankowska Katarzyna

Malinowska Lena

Randzio Oliwier

Klasa II

Jankiewicz Piotr

Jaworowska Natalia

Kisielewska Wiktoria

Łapiński Szymon

Orzechowska Jadzia

Rogiński Dawid

Klasa III

Dobkowski Dawid

Maciorowska Julia

Ostrowska Marysia

Na zakończenie urodzin był piękny duży tort

2014-11-28 13:10 Opublikował: Jacek Szeszko