Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pon, 18 czerwca 2018
Imieniny: Marka i Elżbiety
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka Ruda

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Gminna Biblioteka Publiczna w Rudzie gościła Panią Małgorzatę Karolinę Piekarską

LOT-teria z Małgorztą Karoliną Piekarską

Małgorzata Karolina Piekarska urodziła się 24 lipca 1967 roku w Warszawie. Mieszka na Saskiej Kępie w Warszawie. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Pierwsze bardzo krótkie opowiadanie opublikowała jako 15-latka w Świecie Młodych.
Była uczestnikiem Warsztatów Literackich przy Staromiejskim Domu Kultury. Tam odkrył ją Andrzej Żmuda i w roku 1986 zaproponował druk "Dwanaście stron prezentuje" w miesięczniku społeczno-literackim "Okolice".
W dziennikarstwie przeszła przez prawie wszystkie "szczeble kariery" pracując w różnych redakcjach prasowych i współpracując z TVP, a zwłaszcza z Warszawskim Ośrodkiem Telewizyjnym. Pisała do gazet w tym między innymi do takich jak: LUZ, Kobieta i Styl, Twój styl, Express Wieczorny, Sztandar Młodych, Mieszkaniec, Superexpress, Lider, Victor-gimnazjalista i Magazyn 13-tka.
Autorka książek dla dzieci i młodzieży, których akcja rozgrywa się na Saskiej Kępie.

Wydane książki:

Wzrockowisko, Klasa pani Czajki, Dziewiętnastoletni marynarz, Tropiciele, Dzika, LO-teria.

Dzięki działalności Książnicy Podlaskiej Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz w ramach programu Dyskusyjnego Klubu Książki w którym uczestniczy Biblioteka z Rudy 24.06.2014r Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie miała zaszczyt gościć Panią Małgorzatę  Karolinę Piekarską. Spotkanie odbyło się w Gimnazjum im. Prof. Adama Pałczyńskiego w Danówku dzięki uprzejmości pani Dyrektor Jolanty Surażyńskiej.

Pani  Małgorzata Karolina Piekarska,  przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej przybliżyła uczestnikom spotkania swoje książki  o których powstaniu opowiadała bardzo barwnie, później przeczytała fragment książki  Loteria,w której porusza trudne tematy dla młodzieży. Spotkanie z Panią Piekarską zostało przyjęte z dużym zainteresowaniem.
Uczniowie nagrodzili autorkę gromkimi brawami i bukietem kwiatów.

Galeria

2014-07-01 10:38 Opublikował: Jacek Szeszko