Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: wt, 17 lipca 2018
Imieniny: Bogdana i Aleksego
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Wierzbowo

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

foto
26 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie uroczyście świętowaliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI pod opieką nauczycieli przypomnieli wszystkim historię tamtych lat - gdy w trudzie i duchu patriotyzmu zwolennicy reform przeforsowali je w czasie obrad Sejmu Wielkiego, zwanego Czteroletnim.
więcej

Rozwijamy zainteresowania czytelnicze

foto
W kwietniu uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Wierzbowie słuchali przepięknych wierszy i opowiadań tematycznie związanych z hasłem: "Wiosna wokół nas", a następnie mieli możliwość wykonywania różnymi technikami prac plastycznych, które ozdobiły bibliotekę szkolną.
więcej

Projekt "Polubić książkę"

foto
Kolejnym działaniem, które odbyło się 09.04.2018r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie z zakresu upowszechniania czytelnictwa, była prelekcja skierowana do rodziców pt. "Dlaczego warto czytać książki". Omówiono na niej wpływ czytania na prawidłowy rozwój dziecka.
więcej

Spotkanie autorskie

foto
17 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III z autorem książek dla najmłodszych, Wiesławem Drabikiem.
więcej

V PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH "TEATR DLA WSZYSTKICH"

foto
Tradycją Szkoły Podstawowej w Wierzbowie jest organizowanie przeglądu teatrzyków szkolnych. W tym roku 10 kwietnia uczniowie trzech szkół gminy Grajewo zaprezentowali swój talent aktorski. Podczas „V Przeglądu Teatrzyków Szkolnych” mogliśmy zobaczyć trzy spektakle ukazujące różne mądrości czy rady. Całość oglądała publiczność zebrana w auli szkolnej oraz Komisja Konkursowa.
więcej

Projekt "Polubić książkę"

foto
W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Szkoła Podstawowa w Wierzbowie realizuje różnorodne działania z zakresu upowszechniania czytelnictwa oraz rozwijania kompetencji czytelniczych wśród uczniów, rozbudzania zainteresowań czytelniczych, motywowania uczniów do czytania, zachęcania do korzystania z biblioteki szkolnej.
więcej

Rozwijamy zainteresowania czytelnicze

foto
W miesiącu marcu biblioteka Szkoły Podstawowej w Wierzbowie wznowiła spotkania z najmłodszymi uczniami szkoły, które mają na celu kształtowanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Pod hasłem: Wielkanocne świętowanie, dzieci miały okazję posłuchać opowiadań i wierszy oraz wykonać prace plastyczne tematycznie związane ze Świętami Wielkanocnymi.
więcej

Twoja Twarz Brzmi Znajomo

foto
Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Wierzbowie obchodziliśmy niesamowite show – „Twoja twarz brzmi znajomo”. W poniedziałek 26 marca uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wzięli udział w konkursie artystycznym. Ich zadaniem było wcielenie się w ikony polskiej i światowej muzyki. Show prowadzili Julita Olszewska i Michał Krukowski z klasy VII. Jury w składzie: Pani Dyrektor Jolanty Samaszko, Pani Jolanty Krzynówwk oraz Pani Janiny Cieciuch oceniało występy, wybierając najlepszych. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień artystycznych na scenie.
więcej

WYJAZD DO SĄDU

foto
W dniu 22.03.2018r. uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Wierzbowie udali się na spotkanie z panem prezesem Sądu Rejonowego w Grajewie. Uczestniczyli w pogadance o roli, znaczeniu oraz pracy sądu jako instytucji organu władzy sądowniczej, której twórcami byli starożytni Rzymianie.
więcej

Wyjazd do teatru

foto
Dnia 21 marca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wierzbowie wybrali się na wycieczkę do Teatru Dramatycznego Aleksandra Węgierki w Białymstoku na uwspółcześnioną wersję dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna". To kontynuacja działań szkoły mających na celu: edukację kulturalną, rozwijanie zainteresowania sztuką, wyzwolenie aktywności twórczej, rozbudzanie wrażliwości i ciekawości świata.
więcej

Przyszła wiosna

foto
Uczniowie klas 0-III przywitali wiosnę na wesoło. Pierwszego Dnia Wiosny zadaniem każdego ucznia było ubrać się na zielono, przyjść w krawacie lub śmiesznych wesołych bamboszkach. Wszyscy powitali wiosnę z uśmiechem na twarzy.
więcej

"Polubić matematykę"

foto
W związku z projektem "Polubić matematykę" 21 III 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbyła się prezentacja sławnych matematyków.
więcej

„Pająki, pisanki, wycinanki wielkanocne”

foto
Dnia 18.03.20168r. w sali klubowej GCK odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wielkanocnego pt.: „Pająki, pisanki, wycinanki wielkanocne”, którego celem było kultywowanie i podtrzymywanie tradycji wielkanocnych, czerpanie radości z własnej pracy twórczej i możliwość prezentacji. Konkurs miał charakter otwarty, polegał na wykonaniu wielkanocnego pająka, pisanek oraz różnokolorowych wycinanek. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Wierzbowie wraz ze swoimi mamami. Nasz zespół „Seniorki i Juniorki” zajął II miejsce. Trud rodziców i dzieci został doceniony. Gratulujemy.
więcej

Spotkanie z policjantami

foto
15 marca w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VII z funkcjonariuszami Powiatowej Policji w Grajewie. Tematem spotkania było: "Bezpieczeństwo w internecie" oraz "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci przestrzegali uczniów o niebezpieczeństwach czyhających w internecie oraz zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.
więcej

Wyjazd do straży pożarnej

foto
14 marca 2018 roku uczniowie z klas „0” - III Szkoły Podstawowej w Wierzbowie odwiedzili siedzibę Powiatowej Straży Pożarnej w Grajewie. Strażacy bardzo gościnnie przyjęli uczniów i pokazali im swoje miejsce pracy.
więcej

Kreatywnie na lekcji języka niemieckiego

foto
7 marca na lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Wierzbowie podzielili się na trzy grupy, aby wspólnie opracować plakat z produktami do jedzenia i picia.
więcej

WIERZBOWO NA MIARĘ!

foto
Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Wierzbowie przystąpili do VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Projekt z klasą”. Podejmując się tego trudnego zadania w zespole, połączyli siły i dziedziny na co dzień dość odległe – nauki ścisłe oraz humanistyczne (szczególnie język polski!). W związku z powyższym, w ramach edukacyjnego projektu „WAŻNE, WAŻNIEJSZE I NAJWAŻNIEJSZE” zaplanowali, zarówno przeprowadzenie szczegółowych pomiarów fizycznych, jak i wywiadów z najstarszymi mieszkańcami regionu na temat dawnych przyrządów pomiarowych. Na uwagę zasługuje fakt, iż edukacja przyrodnicza przeplata się w tym projekcie z edukacją regionalną, społeczną a nawet prozdrowotną, tworząc spójną całość.
więcej

Pogadanka o bezpieczeństwie

foto
6 III 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbyło się spotkanie informacyjne klas IV - VII z pracownikiem PSP w Grajewie. Pogadanka o bezpieczeństwie miała na celu wzmożenie czujności uczniów oraz doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W spotkaniu wzięło udział 75 uczniów kl. IV - VII.
więcej
« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · »» · »