Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: wt, 22 sierpnia 2017
Imieniny: Cezarego i Tymoteusza
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka w Rudzie

Pierwsza klasa w gminnej bibliotece

foto
W dniu 5 czerwca 2017 r. Gminna Biblioteka gościła uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Rudzie z wychowawczynią Panią Alicją Krupa. Tematem spotkania były czasopisma. Dzieci dowiedziały jak dzielimy prasę. Na przykładzie „Świerszczyka” dwutygodnika adresowanego dla dzieci, poznały budowę czasopisma. Miały możliwość obejrzenia Harcerskiego tygodnika ilustrowanego "Na przełaj" z 1967 r. oraz czasopisma dla osób niewidomych i słabo widzących pisanego alfabetem Braila.
więcej

Dzień Dziecka z Biblioteką

foto
W Dniu Dziecka Gminna Biblioteka w Rudzie zorganizowała gry i zabawy sportowe oraz konkursy z wiedzy ogólnej dla dzieci. Po wszystkich konkurencjach uczestnicy otrzymali upominki i słodycze. Frekwencja oraz dobre humory wszystkim dopisały.
więcej

Spotkanie autorskie z panią Moniką Kowaleczko - Szumowską w Rudzie.

foto
30.11.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie odbyło się spotkanie autorskie, którego gościem była pani Monika Kowaleczko - Szumowska- autorka i tłumaczka książek dla dzieci i młodzieży.
więcej

Garść wieści z Gminnej Biblioteki w Rudzie

foto
Garść wieści z Gminnej Biblioteki Gminna Biblioteka publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie i świetlica Wiejska w Rudzie z opiekunem Jackiem Łapińskim zorganizowali dla dzieci wakacyjne zajęcia.
więcej

Grzegorz Kasdepke w Rudzie

foto
24 maja 2016 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie gościł w Szkole Podstawowej w Rudzie długo oczekiwany gość Pan Grzegorz Kasdepke - autor ponad 50 książek, laureat wielu prestiżowych nagród. Jest twórcą słuchowisk radiowych i autorem programów oraz seriali telewizyjnych dla najmłodszych.
więcej

8 III Dzień Kobiet Dniem Muzycznej Podróży

foto
II Edycja gminnego Dnia Kobiet odbyła się w lokalu Stara Kuźnia w Rudzie. Mieszkanki Gminy licznie przybyły na spotkanie, które otworzył Pan Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter fragmentem wiersza Juliana Tuwima pt. „Ewa”, następnie nastąpiło powitanie miłych Pań i złożenie przepięknych życzeń . W muzyczną podróż zabrała nas Estera Ławrukajtis i Grzegorz Zorczykowski. W przerwie koncertu odbyła się loteria fantowa, w której wylosować można było oprócz symbolicznego tulipana, książki, długopisy z pamiątkowym grawerem lub coś słodkiego. A z koszyka pozytywnych myśli każda Pani wylosowała sentencję dla siebie. Przerwę urozmaicił jeszcze słodki poczęstunek. Po przerwie ruszyliśmy w dalszą muzyczną podróż, która zakończyła się gorącymi oklaskami. Organizatorami Gminnego Dnia Kobiet był Pan Wójt Gminy Grajewo, Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie i Iwona Zawistowska Bar stara Kuźnia
więcej

Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

foto
Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie 27 października w Gimnazjum w Danówku odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią.
więcej

Koncert liryczno- poetycki z okazji Dnia Kobiet

foto
8 marca w lokalu Stara Kuźnia w Rudzie odbył się wspaniały koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Pana Bogdana Jabłońskiego.
więcej

III Warsztaty Mikołajkowe Rękodzieła Nowoczesnego w Gminnej Bibliotece w Rudzie

foto
w dniu 4 grudnia 2014 r. Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury gościła wśród nas
więcej

Andrzejkowych czarów czas

foto
W dniu 27.11.2014 r. w Gminnej Bibliotece w Rudzie odbyło się spotkanie andrzejkowe.
więcej

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudzie

foto
Po raz kolejny Gminna Biblioteka w Rudzie wraz z dziećmi z klas 0-III zorganizowała urodziny dla Pluszowego Misia, ponieważ 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci Pluszowy Miś.
więcej

Czytanie łączy pokolenia

foto
Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedziba w Rudzie włączyła się w ogólnopolską akcje tygodnia bibliotek.
więcej

20.01.2014 po raz kolejny w Gminnej Bibliotece w Rudzie odbyło się spotkanie DKK dla dzieci.

foto
Tym razem rozmawialiśmy o książce Martina Widmarka i Heleny Willis pt. Tajemnica biblioteki. To kolejny tytuł z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Akcja książki rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Z biblioteki w Valleby giną cenne książki. Jak to możliwe, skoro każda z nich ma zabezpieczenie przed kradzieżą? Dlaczego nie włącza się alarm, kiedy złodziej przemyca je na zewnątrz? Komisarz policji prosi Lassego i Maję o pomoc. Detektywi obserwują bibliotekę i namierzają troje podejrzanych. Ilustracje w książce są czarno - białe. Warto im się przyglądać, bo niektóre zawierają wskazówki, które mogą ułatwić mogą rozwiązanie zagadki. Duże, ułatwiające dziecku czytanie litery, dowcipne instrukcje rysunkowe to dodatkowy walor książki.
więcej

Mini zimowisko w Rudzie

foto
Od dnia 27.01.2014 do 31.01.2014 Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie wraz ze świetlicą wiejską w Rudzie prowadziła zajęcia dla dzieci. Zajęcia odbywały się w godzinach 10:00-14:00. Każdy dzień to było nowe wyzwanie. Były konkursy, gry stolikowe, smakowity dzień kuchcika, ognisko z zabawą na śniegu i pieczeniem kiełbasek oraz bal karnawałowy.
więcej
« · 1 · »