Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: wt, 18 czerwca 2019
Imieniny: Marka i Elżbiety
Strona główna » Inicjatywy » Projekty » Poznaj Swój Las

Poznaj Swój Las

 

 

„Poznaj Swój Las" to projekt Lasów Państwowych który pozwala cieszyć się odkrywaniem tajemnic lasu i dostrzegać jego wartości.

Projekt utworzyło 11 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku położonych na terenie województwa podlaskiego: Bielsk, Nurzec, Białowieża, Waliły, Rajgród, Knyszyn, Łomża, Nowogród, Augustów, Szczebra, Suwałki oraz RDLP w Białymstoku.

Partnerami Projektu są Gminy Grajewo, Gródek, Kleszczele, Rutka Tartak oraz Fundacja Sport i Przyroda Ogólnopolski Komitet Organizacyjny Biegu na Orientację Leśników.

Projekt w całości sfinansowały Lasy Państwowe realizując założenia kampanii promocyjnej pod nazwą Lasy Państwowe – Zapraszamy. Projekt wpisuje się w koncepcję Zielonego Punktu Kontrolnego, realizowaną na terenie całej Polski.

Zrównoważona gospodarka leśna, las, mapa, stałe punkty kontrolne, orienteering, natura, przygoda, rekreacja, edukacja, zdrowie, pozytywne emocje, przygoda - to słowa kluczowe projektu.

"Poznaj Swój Las"składa się z :
- wybranego fragmentu lasu,
- mapy tego terenu sporządzonej wg standardów jak dla biegu na orientację,
- stałych punktów konttrolnych rozmieszczonych w lesie,
- propozycji tras.

Na terenie Gminy Grajewo i Nadleśnictwa Rajgród "Poznaj Swój Las" znajduje się w miejscowości Ruda.

Start rozpoczyna się przy boisku znajdującym się na końcu wsi Ruda przy drodze w kierunku do Sojczyna Borowego.  Znajduje się tam specjalna tablica informacyjna, która wyznacza punkt startowy biegu na orientację. Przy boisku jest parking samochodowy. Mapy można otrzymać w Gminnej Bibliotece Publcznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie, przy ul. Szkolnej 1 lub w Szkole Podstawowej w Rudzie, ul. Szkolna 8, w sekretariacie lub pobrać z internetu, patrz niżej.

 Więcej informacji oraz bazę map znajdziesz tu.

                                                      

2016-11-28 10:58 Opublikował: Jacek Szeszko


Projekt i realizacja
Speed S.C.