Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pon, 15 lipca 2019
Imieniny: Henryka i Włodzimierza
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka w Rudzie
« · 1 · »

Wiadomości archiwalne

Narodowe Czytanie 2018

w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie.
więcej

„Mała książka - wielki człowiek” w Gminnej Bibliotece Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie.

W ramach współpracy z Instytutem Książki Gminna Biblioteka w Rudzie włącza się w ogólnopolską kampanię „Mała książka –wielki człowiek”. Wyjątkowe wyprawki Czytelnicze otrzymają trzylatki, które odwiedzą wraz z opiekunami naszą bibliotekę.
więcej

Biblioteka w Rudzie po liftingu

W środę 16 maja 2018 r. miało miejsce spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie po modernizacji. W tym ważnym dla naszej biblioteki wydarzeniu uczestniczyło wielu zaproszonych gości, m.in Wójt i Radni Gminy Grajewo, Dyrektorzy Szkół, Dyrektor Przedszkola, Pani Skarbnik Gminy Grajewo, Główna księgowa Biblioteki, przedstawiciele Urzędu Gminy, oraz czytelnicy i przyjaciele biblioteki.
więcej

Wiesław Drabik, pisarz bajek dla dzieci gościł w Gminie Grajewo

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie gościł w: Szkole Podstawowej w Białaszewie, Szkole Podstawowej w Wierzbowie i w Przedszkolu w Rudzie Wiesław Drabik autor ponad 240 bajeczek dla najmłodszych.
więcej

Gminny Dzień Kobiet

8 marca po raz czwarty Panie z Gminy Grajewo spotkały się w Starej Kuźni w Rudzie na gminnym Dniu Kobiet.
więcej

Zaproszenie na Gminny Dzień Kobiet

Stara Kuźnia w Rudzie, 8 marca 2018 r., godz. 17.00
więcej

Andrzejki Seniorów

W dniu 26 listopada 2017 r. (niedziela) z inicjatywy Seniorów z Gminy Grajewo odbyły się "Andrzejki" w Świetlicy wiejskiej w Rudzie.
więcej

Spotkanie z ilustratorką

Szkołę Podstawową w Danówku 19.09.2017 r. odwiedziła Pani Iwona Cała ilustratorka około 40 książek dla dzieci. W spotkaniu brały udział dzieci z klas II- IV i miało ono odmienny charakter niż spotkania autorskie z pisarzem.
więcej

Życie zaczyna się po pięćdziesiątce

Seniorzy z Gminy Grajewo spotkali się z inicjatywy Pana Wójta Gminy Grajewo Stanisława Szletera i Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzie Renaty Żebrowskiej na Zamku w Białogrądach.
więcej

Wspomnień czas "Lato z Biblioteką i bez narkotyków"

Oj, działo się działo w Gminnej Bibliotece w Rudzie
więcej

Pierwsza klasa w gminnej bibliotece

W dniu 5 czerwca 2017 r. Gminna Biblioteka gościła uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Rudzie z wychowawczynią Panią Alicją Krupa. Tematem spotkania były czasopisma. Dzieci dowiedziały jak dzielimy prasę. Na przykładzie „Świerszczyka” dwutygodnika adresowanego dla dzieci, poznały budowę czasopisma. Miały możliwość obejrzenia Harcerskiego tygodnika ilustrowanego "Na przełaj" z 1967 r. oraz czasopisma dla osób niewidomych i słabo widzących pisanego alfabetem Braila.
więcej

Dzień Dziecka z Biblioteką

W Dniu Dziecka Gminna Biblioteka w Rudzie zorganizowała gry i zabawy sportowe oraz konkursy z wiedzy ogólnej dla dzieci. Po wszystkich konkurencjach uczestnicy otrzymali upominki i słodycze. Frekwencja oraz dobre humory wszystkim dopisały.
więcej
« · 1 · »

Projekt i realizacja
Speed S.C.