Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pon, 20 sierpnia 2018
Imieniny: Bernarda i Sobiesława
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka Ruda
« · 1 · 2 · »» · »

Wiadomości archiwalne

Spotkanie autorskie z panią Moniką Kowaleczko - Szumowską w Rudzie.

30.11.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie odbyło się spotkanie autorskie, którego gościem była pani Monika Kowaleczko - Szumowska- autorka i tłumaczka książek dla dzieci i młodzieży.
więcej

Garść wieści z Gminnej Biblioteki w Rudzie

Garść wieści z Gminnej Biblioteki Gminna Biblioteka publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie i świetlica Wiejska w Rudzie z opiekunem Jackiem Łapińskim zorganizowali dla dzieci wakacyjne zajęcia.
więcej

Grzegorz Kasdepke w Rudzie

24 maja 2016 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie gościł w Szkole Podstawowej w Rudzie długo oczekiwany gość Pan Grzegorz Kasdepke - autor ponad 50 książek, laureat wielu prestiżowych nagród. Jest twórcą słuchowisk radiowych i autorem programów oraz seriali telewizyjnych dla najmłodszych.
więcej

8 III Dzień Kobiet Dniem Muzycznej Podróży

II Edycja gminnego Dnia Kobiet odbyła się w lokalu Stara Kuźnia w Rudzie. Mieszkanki Gminy licznie przybyły na spotkanie, które otworzył Pan Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter fragmentem wiersza Juliana Tuwima pt. „Ewa”, następnie nastąpiło powitanie miłych Pań i złożenie przepięknych życzeń . W muzyczną podróż zabrała nas Estera Ławrukajtis i Grzegorz Zorczykowski. W przerwie koncertu odbyła się loteria fantowa, w której wylosować można było oprócz symbolicznego tulipana, książki, długopisy z pamiątkowym grawerem lub coś słodkiego. A z koszyka pozytywnych myśli każda Pani wylosowała sentencję dla siebie. Przerwę urozmaicił jeszcze słodki poczęstunek. Po przerwie ruszyliśmy w dalszą muzyczną podróż, która zakończyła się gorącymi oklaskami. Organizatorami Gminnego Dnia Kobiet był Pan Wójt Gminy Grajewo, Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie i Iwona Zawistowska Bar stara Kuźnia
więcej

Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie 27 października w Gimnazjum w Danówku odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią.
więcej

Koncert liryczno- poetycki z okazji Dnia Kobiet

8 marca w lokalu Stara Kuźnia w Rudzie odbył się wspaniały koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Pana Bogdana Jabłońskiego.
więcej

III Warsztaty Mikołajkowe Rękodzieła Nowoczesnego w Gminnej Bibliotece w Rudzie

w dniu 4 grudnia 2014 r. Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury gościła wśród nas
więcej

Andrzejkowych czarów czas

W dniu 27.11.2014 r. w Gminnej Bibliotece w Rudzie odbyło się spotkanie andrzejkowe.
więcej

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudzie

Po raz kolejny Gminna Biblioteka w Rudzie wraz z dziećmi z klas 0-III zorganizowała urodziny dla Pluszowego Misia, ponieważ 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci Pluszowy Miś.
więcej

Czytanie łączy pokolenia

Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedziba w Rudzie włączyła się w ogólnopolską akcje tygodnia bibliotek.
więcej

20.01.2014 po raz kolejny w Gminnej Bibliotece w Rudzie odbyło się spotkanie DKK dla dzieci.

Tym razem rozmawialiśmy o książce Martina Widmarka i Heleny Willis pt. Tajemnica biblioteki. To kolejny tytuł z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Akcja książki rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Z biblioteki w Valleby giną cenne książki. Jak to możliwe, skoro każda z nich ma zabezpieczenie przed kradzieżą? Dlaczego nie włącza się alarm, kiedy złodziej przemyca je na zewnątrz? Komisarz policji prosi Lassego i Maję o pomoc. Detektywi obserwują bibliotekę i namierzają troje podejrzanych. Ilustracje w książce są czarno - białe. Warto im się przyglądać, bo niektóre zawierają wskazówki, które mogą ułatwić mogą rozwiązanie zagadki. Duże, ułatwiające dziecku czytanie litery, dowcipne instrukcje rysunkowe to dodatkowy walor książki.
więcej

Mini zimowisko w Rudzie

Od dnia 27.01.2014 do 31.01.2014 Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie wraz ze świetlicą wiejską w Rudzie prowadziła zajęcia dla dzieci. Zajęcia odbywały się w godzinach 10:00-14:00. Każdy dzień to było nowe wyzwanie. Były konkursy, gry stolikowe, smakowity dzień kuchcika, ognisko z zabawą na śniegu i pieczeniem kiełbasek oraz bal karnawałowy.
więcej

Jasełka w przedszkolu

Dnia 19.12.2013r pracownicy Gminnej Biblioteki w Rudzie mieli wielką przyjemność uczestniczyć w Jasełkach i spotkaniu opłatkowym w Przedszkolu w Rudzie. Pięknie przystrojona sala i żłobek tworzyły miłą atmosferę , a mistrzowsko powiedziane teksty i zaśpiewane kolędy stanowiły dopełnienie spotkania. Po Jasełkach było wspólne składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Wszystkie dzieci otrzymały od nas świąteczny podarunek - książeczkę z bajkami. Serdecznie dziękujemy Pani Mirosławie Zawistowskiej i dzieciom z Przedszkola za zaproszenie.
więcej

Spotkanie opłatkowe najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki w Rudzie.

W popołudniowy grudniowy poniedziałek najmłodsi czytelnicy zebrali się na wspólnym śpiewaniu kolęd w bibliotece. Radośnie rozbrzmiewał y kolędy i pastorałki śpiewane z wielką chęcią. Między śpiewem dzieci częstowały się ciasteczkami i cukierkami. Na zakończenie spotkania wszyscy złożyliśmy sobie życzenia Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
więcej

O książce Serce i inne podroby w Gminnej Bibliotece

6.12.2013r odbyło się kolejne spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki
więcej

Mali goście w bibliotece

Przedszkolaki w Gminnej Bibliotece w Rudzie
więcej

Urodziny Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece w Rudzie

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, w poniedziałek 25 listopada uczniowie z Oddziału Zerowego i klasy 1-3 Szkoły Podstawowej w Rudzie wraz z wychowawczyniami i Panem katechetą oraz Pan Wójt Stanisław Szleter i Dyrektor Szkoły podstawowej w Rudzie Henryk Chrzanowski spotkali się na urodzinach pluszowego Misia zorganizowanych przez Gminna Bibliotekę. Zaproszeni uczniowie przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki, zabawa była doskonała. Wszyscy uczestniczyli w paradzie misiów. Wybraliśmy największego misia , najmniejszego i najbardziej wytartego misia. Właściciele tych misiów otrzymali nagrody. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, dzieci podzielone na grupy wykonywały portret pluszowego misia, układały na czas puzzle z misiem rozpoznawały co misie lubią najbardziej i rozwiązywały misiowe zagadki. Dzieci z Oddziału Zerowego i klas I -II przygotowały montaże słowno-muzyczne o misiach.
więcej

Zezia i Giler Agnieszki Chylińskiej w Dyskusyjnym Klubie Książki

15.11.2013 r członkowie DKK 8 osób uczniów Szkoły Podstawowej w Rudzie rozmawiało o pierwszej książce Agnieszki Chylińskiej pt.: Zezia i Giler. „Zezia i Giler”, to książka dla dzieci, ale także dla rodziców. Mądra i ciepła o kochającej się rodzinie i codziennych perypetiach pewnego rodzeństwa 8 letniej Zezi i jej brata nazywanego Gilerem oraz barwnie nazywanych członków rodziny np. ciocię zagranicę, babcię jasnowłosą itd. , oraz IDŹSTĄD Zezia zdradziła nam sekret na najfajniejszy na świecie sposób obierania ziemniaków i podpowiedziała jak sprawić, by w szufladzie rycerze walczyli ze smokami. Zacznijcie czytać, a pokochacie rodzinę Zezików tak jak dzieci z DKK w Rudzie i odkryjecie wiele uroków w codziennych obowiązkach.
więcej

Spotkanie autorskie z Dorotą Suwalską

23.09.2013 r. (poniedziałek), godz. 9.30.
więcej

Spotkanie z mikrograntu "Podaj dalej"

w ramach współpracy bibliotek, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudzie w dniu 22 maja 2013 r.
więcej

Jasełka w Bibliotece w Rudzie

W dniu 20 grudnia 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie odbyły się Jasełka dla mieszkańców połączone z życzeniami i łamaniem się opłatkiem oraz wspólnym kolędowaniem.
Miłym akcentem były słodkości dla dzieci do Wójta Stanisława Szletera i Skarbnik Moniki Zorczykowskiej.
więcej

Spotkanie z Małgorzatą Iwanowicz

3 grudnia 2012 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie odwiedziła nas Pani Małgorzata Iwanowicz.
Spotkanie odbyło się w Gimnazjum w Danówku z klasami pierwszymi dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Jolanty Surażyńskiej.
więcej

110 lat Pluszowego Misia!!! Światowe urodziny w Bibliotece w Rudzie!!!

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie został zorganizowany we współpracy z Wójtem Gminy Grajewo.
więcej

Zaproszenie na spotkanie z Małgorzatą Iwanowicz

Gminna Biblioteka w Rudzie organizuje w dniu 3 grudnia 2012 roku w Gimnazjum w Danówku warsztaty z uczniami klas pierwszych pod hasłem "O tolerancji w dobie nietolerancji".
Serdecznie zapraszamy.
więcej

Wizyta przedszkolaków w Bibliotece

W dniu 18 października Przedszkolaki z Rudy wraz z wychowawczynią Panią Mirosławą Zawistowską odwiedziły po raz pierwszy w życiu bibliotekę.
więcej
« · 1 · 2 · »» · »