Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pon, 22 maja 2017
Imieniny: Julii i Heleny
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka w Rudzie

Spotkanie autorskie z panią Moniką Kowaleczko - Szumowską w Rudzie.

foto
30.11.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie odbyło się spotkanie autorskie, którego gościem była pani Monika Kowaleczko - Szumowska- autorka i tłumaczka książek dla dzieci i młodzieży.
więcej

Garść wieści z Gminnej Biblioteki w Rudzie

foto
Garść wieści z Gminnej Biblioteki Gminna Biblioteka publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie i świetlica Wiejska w Rudzie z opiekunem Jackiem Łapińskim zorganizowali dla dzieci wakacyjne zajęcia.
więcej

Grzegorz Kasdepke w Rudzie

foto
24 maja 2016 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie gościł w Szkole Podstawowej w Rudzie długo oczekiwany gość Pan Grzegorz Kasdepke - autor ponad 50 książek, laureat wielu prestiżowych nagród. Jest twórcą słuchowisk radiowych i autorem programów oraz seriali telewizyjnych dla najmłodszych.
więcej

8 III Dzień Kobiet Dniem Muzycznej Podróży

foto
II Edycja gminnego Dnia Kobiet odbyła się w lokalu Stara Kuźnia w Rudzie. Mieszkanki Gminy licznie przybyły na spotkanie, które otworzył Pan Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter fragmentem wiersza Juliana Tuwima pt. „Ewa”, następnie nastąpiło powitanie miłych Pań i złożenie przepięknych życzeń . W muzyczną podróż zabrała nas Estera Ławrukajtis i Grzegorz Zorczykowski. W przerwie koncertu odbyła się loteria fantowa, w której wylosować można było oprócz symbolicznego tulipana, książki, długopisy z pamiątkowym grawerem lub coś słodkiego. A z koszyka pozytywnych myśli każda Pani wylosowała sentencję dla siebie. Przerwę urozmaicił jeszcze słodki poczęstunek. Po przerwie ruszyliśmy w dalszą muzyczną podróż, która zakończyła się gorącymi oklaskami. Organizatorami Gminnego Dnia Kobiet był Pan Wójt Gminy Grajewo, Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie i Iwona Zawistowska Bar stara Kuźnia
więcej

Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

foto
Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie 27 października w Gimnazjum w Danówku odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią.
więcej

Koncert liryczno- poetycki z okazji Dnia Kobiet

foto
8 marca w lokalu Stara Kuźnia w Rudzie odbył się wspaniały koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Pana Bogdana Jabłońskiego.
więcej

III Warsztaty Mikołajkowe Rękodzieła Nowoczesnego w Gminnej Bibliotece w Rudzie

foto
w dniu 4 grudnia 2014 r. Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury gościła wśród nas
więcej

Andrzejkowych czarów czas

foto
W dniu 27.11.2014 r. w Gminnej Bibliotece w Rudzie odbyło się spotkanie andrzejkowe.
więcej

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudzie

foto
Po raz kolejny Gminna Biblioteka w Rudzie wraz z dziećmi z klas 0-III zorganizowała urodziny dla Pluszowego Misia, ponieważ 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci Pluszowy Miś.
więcej

Czytanie łączy pokolenia

foto
Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedziba w Rudzie włączyła się w ogólnopolską akcje tygodnia bibliotek.
więcej

20.01.2014 po raz kolejny w Gminnej Bibliotece w Rudzie odbyło się spotkanie DKK dla dzieci.

foto
Tym razem rozmawialiśmy o książce Martina Widmarka i Heleny Willis pt. Tajemnica biblioteki. To kolejny tytuł z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Akcja książki rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Z biblioteki w Valleby giną cenne książki. Jak to możliwe, skoro każda z nich ma zabezpieczenie przed kradzieżą? Dlaczego nie włącza się alarm, kiedy złodziej przemyca je na zewnątrz? Komisarz policji prosi Lassego i Maję o pomoc. Detektywi obserwują bibliotekę i namierzają troje podejrzanych. Ilustracje w książce są czarno - białe. Warto im się przyglądać, bo niektóre zawierają wskazówki, które mogą ułatwić mogą rozwiązanie zagadki. Duże, ułatwiające dziecku czytanie litery, dowcipne instrukcje rysunkowe to dodatkowy walor książki.
więcej

Mini zimowisko w Rudzie

foto
Od dnia 27.01.2014 do 31.01.2014 Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie wraz ze świetlicą wiejską w Rudzie prowadziła zajęcia dla dzieci. Zajęcia odbywały się w godzinach 10:00-14:00. Każdy dzień to było nowe wyzwanie. Były konkursy, gry stolikowe, smakowity dzień kuchcika, ognisko z zabawą na śniegu i pieczeniem kiełbasek oraz bal karnawałowy.
więcej
« · 1 · »